Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 495363 |
| Weight: | 1.80 |
| Size: | 8 x 6.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.58 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 395943 |
| Weight: | 2.67 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 58.74 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 548410 |
| Weight: | 1.35 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 27.35 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 548162 |
| Weight: | 1.72 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.85 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 548543 |
| Weight: | 1.42 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.78 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431668 |
| Weight: | 1.59 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.78 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 392901 |
| Weight: | 2.91 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 76.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 663354 |
| Weight: | 1.32 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 499250 |
| Weight: | 1.78 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 621780 |
| Weight: | 1.82 |
| Size: | 6.9 x 5.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.27 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 543418 |
| Weight: | 2.68 |
| Size: | 9.1 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 51.97 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 659995 |
| Weight: | 1.38 |
| Size: | 7.6 x 6.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685666 |
| Weight: | 0.98 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 18.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 643481 |
| Weight: | 1.24 |
| Size: | 7.4 x 5.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 643787 |
| Weight: | 0.94 |
| Size: | 6.6 x 5.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 590440 |
| Weight: | 1.56 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.41 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594721 |
| Weight: | 0.93 |
| Size: | 5.2 x 5.2 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.09 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563868 |
| Weight: | 1.46 |
| Size: | 6.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 644272 |
| Weight: | 1.14 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 27.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559275 |
| Weight: | 1.42 |
| Size: | 6.5 x 6.5 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.15 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 392986 |
| Weight: | 3.82 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 100.85 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 709351 |
| Weight: | 1.83 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.78 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 555865 |
| Weight: | 0.69 |
| Size: | 6.5 x 4.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 18.22 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710157 |
| Weight: | 1.15 |
| Size: | 7.5 x 5.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 20.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
85 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 9 ![]()
If you have motion picture, then I will be more satisfied with.
Posted By Ray in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
It's always a pleasure doing business with Gem Select. Outstanding products ant very reasonable prices. Thank You One and All.
Posted By G.W. or Bakyow in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
I loved the selection of gemstones you have a to z
Posted By James in May, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Great selection. Maybe too great i kept adding and deleting stuff because i found better looking ones
Posted By Edsor works in October, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Great! Affordable
Posted By Spinellope in April, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
Very good and simple exchange
Posted By Waylon in March, 2026
Source: Bizrate
