Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 712243 |
| Weight: | 1.48 |
| Size: | 7.6 x 6.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539294 |
| Weight: | 2.02 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.44 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 565361 |
| Weight: | 2.44 |
| Size: | 8.4 x 6.2 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 55.54 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 519536 |
| Weight: | 2.06 |
| Size: | 8 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431073 |
| Weight: | 3.16 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 75.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497505 |
| Weight: | 1.93 |
| Size: | 8.3 x 6.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.95 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 395821 |
| Weight: | 2.53 |
| Size: | 8 x 8 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 66.79 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 568974 |
| Weight: | 2.42 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 560071 |
| Weight: | 1.81 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594672 |
| Weight: | 1.97 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.81 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 547763 |
| Weight: | 1.62 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.83 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431307 |
| Weight: | 1.73 |
| Size: | 6.6 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 560423 |
| Weight: | 2.06 |
| Size: | 8.6 x 7 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.22 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 528891 |
| Weight: | 1.69 |
| Size: | 7.8 x 6.5 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.47 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664031 |
| Weight: | 2.56 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 55.30 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559412 |
| Weight: | 1.64 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.66 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 712751 |
| Weight: | 1.93 |
| Size: | 8.1 x 6.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563533 |
| Weight: | 1.41 |
| Size: | 6.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 553724 |
| Weight: | 2.37 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 53.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 499263 |
| Weight: | 1.92 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.46 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539292 |
| Weight: | 2.08 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.61 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 518194 |
| Weight: | 1.38 |
| Size: | 7.4 x 6.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 27.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710165 |
| Weight: | 2.03 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.37 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685867 |
| Weight: | 0.96 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 17.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
love the site, the experience and the products.
Overall Rating -> 10 ![]()
I was able to find what I wanted very easily!
Overall Rating -> 10 ![]()
All these questions, and I don't have to give any blood. What a Deal... I absolutely enjoy the Gem Select emails every month. This one today was special. I always say, I'll know it when I see it. This stone today was the One. Odd and Intriguing. Thank You So Much for all that you do.
Overall Rating -> 10 ![]()
Good selection prices are reasonable!
Overall Rating -> 8 ![]()
The website was easy to use and there were a lot of good options, I was satisfied.
Overall Rating -> 10 ![]()
Very neat and to the point
