Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 624915 |
| Weight: | 1.31 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 26.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 622560 |
| Weight: | 1.52 |
| Size: | 7.7 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594678 |
| Weight: | 1.76 |
| Size: | 8.1 x 6.5 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 543967 |
| Weight: | 1.96 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.43 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685842 |
| Weight: | 0.96 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 17.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685688 |
| Weight: | 0.92 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 16.93 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 499252 |
| Weight: | 1.60 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.73 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 553152 |
| Weight: | 1.33 |
| Size: | 6.3 x 6.3 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 30.06 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 514797 |
| Weight: | 1.97 |
| Size: | 8.7 x 6.7 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431675 |
| Weight: | 1.55 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.83 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 553721 |
| Weight: | 2.16 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685878 |
| Weight: | 1.04 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 19.14 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 394279 |
| Weight: | 1.97 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 665093 |
| Weight: | 1.70 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.72 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685897 |
| Weight: | 1.37 |
| Size: | 7.7 x 6.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 25.22 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431495 |
| Weight: | 1.67 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539878 |
| Weight: | 1.29 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 26.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 567685 |
| Weight: | 1.55 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.79 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 560655 |
| Weight: | 1.91 |
| Size: | 8.2 x 6.8 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497084 |
| Weight: | 1.80 |
| Size: | 8.3 x 6.7 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617913 |
| Weight: | 2.22 |
| Size: | 8.5 x 7.1 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.21 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 709798 |
| Weight: | 1.18 |
| Size: | 6.6 x 5.4 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 21.14 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 394873 |
| Weight: | 2.63 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 48.01 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 661818 |
| Weight: | 1.66 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
51 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 8 ![]()
Good prices
Posted By TRM in October, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I loved it! Extensive inventory, great prices, I definitely will be buying from here again!
Posted By Lex in April, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
Everything was good, the purchase was what I expected and what they show is what you get.
Posted By Mr. in March, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
Will know more once order received
Posted By Jim in September, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I am filling a small treasure chest and picked a nice amethyst.
Posted By VinnyD in August, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy and good price
Posted By Bry_guy in March, 2026
Source: Bizrate
