Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 540042 |
| Weight: | 1.12 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710319 |
| Weight: | 2.18 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.06 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559193 |
| Weight: | 1.84 |
| Size: | 8.7 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 554285 |
| Weight: | 1.36 |
| Size: | 6.6 x 5.2 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431312 |
| Weight: | 1.71 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.63 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617770 |
| Weight: | 1.94 |
| Size: | 8.3 x 6.9 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 622968 |
| Weight: | 0.83 |
| Size: | 6.7 x 5.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 17.45 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 541566 |
| Weight: | 4.94 |
| Size: | 8.7 x 7.3 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 99.25 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497566 |
| Weight: | 1.89 |
| Size: | 8.1 x 6.8 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 49.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539859 |
| Weight: | 1.43 |
| Size: | 6.1 x 5.7 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 543372 |
| Weight: | 2.41 |
| Size: | 9 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.73 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 392152 |
| Weight: | 4.10 |
| Size: | 6.6 x 4.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 108.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594682 |
| Weight: | 2.14 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497577 |
| Weight: | 2.06 |
| Size: | 8.4 x 6.9 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 712748 |
| Weight: | 1.48 |
| Size: | 7.7 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 661861 |
| Weight: | 1.38 |
| Size: | 8.1 x 6.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 543749 |
| Weight: | 2.09 |
| Size: | 8.5 x 6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.05 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 543374 |
| Weight: | 2.51 |
| Size: | 9.2 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.67 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 660352 |
| Weight: | 1.45 |
| Size: | 7.8 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 662733 |
| Weight: | 1.47 |
| Size: | 7.8 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 541536 |
| Weight: | 3.54 |
| Size: | 8.1 x 6.8 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 71.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 672884 |
| Weight: | 1.68 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 541532 |
| Weight: | 2.65 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 53.23 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 555604 |
| Weight: | 1.22 |
| Size: | 7 x 4.8 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.21 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Good. I ts very user friendly.
Overall Rating -> 10 ![]()
Took a chance on purchasing my gemstones from Gemselect and was impressed. 10/10
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy to use. No issues. Large selection of gems.
Overall Rating -> 10 ![]()
It was easy to navigate
Overall Rating -> 10 ![]()
Over pretty well experience the your website no complaints about it very easy reliable service provided
Overall Rating -> 10 ![]()
I needed a very specific color of tourmaline and Gem Select had it. I had to get the client to agree and then ordered the stone. It arrived better than pictured and we all were very happy.
