Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 625398 |
| Weight: | 2.16 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 40.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 496501 |
| Weight: | 2.27 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.30 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710361 |
| Weight: | 1.31 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 23.47 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539692 |
| Weight: | 2.10 |
| Size: | 7.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 394174 |
| Weight: | 2.36 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 43.45 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563532 |
| Weight: | 1.55 |
| Size: | 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.79 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 555596 |
| Weight: | 1.57 |
| Size: | 7.4 x 5.1 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.45 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 712771 |
| Weight: | 0.94 |
| Size: | 6.6 x 5.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664622 |
| Weight: | 2.04 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.06 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559065 |
| Weight: | 2.01 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.27 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 570036 |
| Weight: | 1.76 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 567241 |
| Weight: | 2.55 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 57.23 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497565 |
| Weight: | 1.94 |
| Size: | 8.2 x 6.9 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 51.22 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 521066 |
| Weight: | 2.94 |
| Size: | 9.3 x 7.9 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 69.85 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 644437 |
| Weight: | 1.08 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 25.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 594677 |
| Weight: | 2.00 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 673486 |
| Weight: | 1.70 |
| Size: | 8 x 6.7 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594871 |
| Weight: | 1.00 |
| Size: | 5.2 x 5.2 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 23.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 547759 |
| Weight: | 1.86 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.69 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 528892 |
| Weight: | 1.68 |
| Size: | 8.2 x 6.7 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594827 |
| Weight: | 0.85 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Price: | $ 20.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 432960 |
| Weight: | 1.37 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 23.15 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664039 |
| Weight: | 2.27 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 49.03 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 622964 |
| Weight: | 1.86 |
| Size: | 8.2 x 6.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.11 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
40 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
love the site, the experience and the products.
Posted By Ckingpots in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I was able to find what I wanted very easily!
Posted By Lenny in January, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I have been very happy with my prior purchases and enjoy the website experience.
Posted By Trouble in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Had a great experience and the prices are great
Posted By BuBx99 in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Found a rock that met my need. Bought it!
Posted By Skot in May, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Good selection, using for custom jewlery for my wife.
Posted By Smitty in June, 2025
Source: Bizrate
