Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 597448 |
| Weight: | 1.23 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 24.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 514787 |
| Weight: | 2.17 |
| Size: | 8.5 x 7.1 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 565675 |
| Weight: | 0.87 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 19.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497569 |
| Weight: | 1.84 |
| Size: | 8.2 x 6.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.58 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 512791 |
| Weight: | 1.98 |
| Size: | 8.4 x 7 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664520 |
| Weight: | 1.54 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 663976 |
| Weight: | 2.05 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 392146 |
| Weight: | 4.14 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 109.30 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 565356 |
| Weight: | 2.10 |
| Size: | 8 x 5.7 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.78 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 392571 |
| Weight: | 3.05 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 80.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 521071 |
| Weight: | 2.45 |
| Size: | 8.9 x 7.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 58.21 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 541722 |
| Weight: | 3.85 |
| Size: | 8.3 x 7 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 77.35 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594679 |
| Weight: | 2.06 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.95 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431154 |
| Weight: | 2.99 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 71.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685691 |
| Weight: | 2.12 |
| Size: | 8.5 x 7.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 515830 |
| Weight: | 2.13 |
| Size: | 8.6 x 7.2 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.85 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664033 |
| Weight: | 2.44 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 52.70 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594727 |
| Weight: | 1.02 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Price: | $ 24.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 662871 |
| Weight: | 3.47 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 83.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563875 |
| Weight: | 1.69 |
| Size: | 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664646 |
| Weight: | 1.59 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685689 |
| Weight: | 2.12 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 554039 |
| Weight: | 1.32 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.85 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 517806 |
| Weight: | 1.83 |
| Size: | 8.1 x 6.7 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.25 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
33 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
All good
Posted By DouscheGift in August, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Great! Affordable
Posted By Spinellope in April, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I've purchased from here many times over the last decade+. I find the information easy to understand, helpful, and interesting. I have always been satisfied that I got exactly what I ordered. Pictures and descriptions are clear and unique to each stone.
Posted By Maggie in August, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Excellent options
Posted By CJ in February, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
I think therea's no problem
Posted By Napoleon in August, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy to conduct search, good amount of stock to select from along with variety of prices.
Posted By Que in June, 2025
Source: Bizrate
