Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 394278 |
| Weight: | 1.82 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 532945 |
| Weight: | 2.35 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.23 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710187 |
| Weight: | 1.58 |
| Size: | 7.1 x 5.3 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.31 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 623112 |
| Weight: | 1.70 |
| Size: | 6.6 x 6.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.50 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497082 |
| Weight: | 3.05 |
| Size: | 9.6 x 7.9 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.79 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 567232 |
| Weight: | 2.36 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 52.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 499255 |
| Weight: | 1.83 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539303 |
| Weight: | 2.31 |
| Size: | 7.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431078 |
| Weight: | 2.91 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 69.14 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431421 |
| Weight: | 1.33 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664690 |
| Weight: | 1.12 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 24.19 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539710 |
| Weight: | 1.99 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 643487 |
| Weight: | 1.21 |
| Size: | 6.6 x 4.8 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617773 |
| Weight: | 2.14 |
| Size: | 8.6 x 6.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431802 |
| Weight: | 1.43 |
| Size: | 5.9 x 5.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.97 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 643675 |
| Weight: | 1.01 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 24.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497556 |
| Weight: | 1.96 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 51.74 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 662689 |
| Weight: | 1.89 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710185 |
| Weight: | 1.04 |
| Size: | 6.3 x 5.1 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 18.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 532940 |
| Weight: | 2.90 |
| Size: | 9.5 x 7.9 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.59 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 496781 |
| Weight: | 2.63 |
| Size: | 9.1 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 69.43 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 553137 |
| Weight: | 2.24 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.63 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 659994 |
| Weight: | 1.16 |
| Size: | 7 x 5.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 27.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594619 |
| Weight: | 2.28 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.17 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
63 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Great experience. I can't wait to explore on the website further.
Posted By Kymmie in September, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
A pleasant experience and many choices to choose from
Posted By Krackenking in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 8 ![]()
It was a good interaction I got a good gemstone for cheap
Posted By Jon in December, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Love beauty, color, quality, and price of these gems. Personal projects and will come here soon and everytime.
Posted By Darkstar in June, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Love, and have always loved, your website.
Posted By Aberabic in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 8 ![]()
Good prices
Posted By TRM in October, 2025
Source: Bizrate
