Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 566432 |
| Weight: | 2.11 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497092 |
| Weight: | 1.94 |
| Size: | 8.3 x 6.8 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.85 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 621641 |
| Weight: | 0.86 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 18.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 660662 |
| Weight: | 1.39 |
| Size: | 7.5 x 6.1 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 621635 |
| Weight: | 1.42 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 548542 |
| Weight: | 1.52 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 30.79 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 395824 |
| Weight: | 2.38 |
| Size: | 7.6 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 62.83 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 560660 |
| Weight: | 1.93 |
| Size: | 8.5 x 6.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.31 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 390979 |
| Weight: | 1.77 |
| Size: | 8.5 x 6.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 63.53 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 672424 |
| Weight: | 1.40 |
| Size: | 7.5 x 6.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 624917 |
| Weight: | 1.19 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 24.30 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 712754 |
| Weight: | 1.99 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 548023 |
| Weight: | 2.41 |
| Size: | 8.4 x 6.3 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.83 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 548164 |
| Weight: | 1.88 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563542 |
| Weight: | 0.93 |
| Size: | 6.7 x 4.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 20.87 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 622558 |
| Weight: | 0.94 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 19.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559416 |
| Weight: | 2.26 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497094 |
| Weight: | 1.97 |
| Size: | 8.2 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.39 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 647614 |
| Weight: | 1.60 |
| Size: | 8 x 6.6 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 518200 |
| Weight: | 1.68 |
| Size: | 7.9 x 6.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 560078 |
| Weight: | 1.92 |
| Size: | 8.5 x 6.9 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 393736 |
| Weight: | 2.24 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 41.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 381312 |
| Weight: | 1.80 |
| Size: | 3.8 x 3.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 5 pcs |
| Price: | $ 46.15 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 566181 |
| Weight: | 2.10 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
77 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 8 ![]()
Good prices
Posted By TRM in October, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
love the site, the experience and the products.
Posted By Ckingpots in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
the gems were smaller than I thought but I was at fault for not reading the complete discrimination
Posted By Tim in May, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
All good
Posted By DouscheGift in August, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Great selection. Maybe too great i kept adding and deleting stuff because i found better looking ones
Posted By Edsor works in October, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I am filling a small treasure chest and picked a nice amethyst.
Posted By VinnyD in August, 2025
Source: Bizrate
