Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 543417 |
| Weight: | 2.33 |
| Size: | 9.4 x 7.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.18 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 556206 |
| Weight: | 1.37 |
| Size: | 7 x 4.7 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.17 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 495368 |
| Weight: | 1.81 |
| Size: | 8 x 6.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 560422 |
| Weight: | 1.64 |
| Size: | 7.9 x 6.6 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 533349 |
| Weight: | 2.89 |
| Size: | 9.6 x 7.9 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 568976 |
| Weight: | 2.03 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431314 |
| Weight: | 1.48 |
| Size: | 6.5 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.16 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 553144 |
| Weight: | 2.41 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.47 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685677 |
| Weight: | 2.32 |
| Size: | 8.9 x 7.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.71 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 499259 |
| Weight: | 1.94 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710147 |
| Weight: | 2.01 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.01 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539677 |
| Weight: | 2.53 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 49.39 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 570388 |
| Weight: | 1.62 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.50 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 647371 |
| Weight: | 1.00 |
| Size: | 5.8 x 5.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594681 |
| Weight: | 1.59 |
| Size: | 7.8 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.78 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 712744 |
| Weight: | 1.84 |
| Size: | 8.1 x 6.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.16 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617918 |
| Weight: | 2.27 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685893 |
| Weight: | 1.29 |
| Size: | 7.2 x 5.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 23.75 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497574 |
| Weight: | 2.08 |
| Size: | 8.4 x 6.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.91 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 621645 |
| Weight: | 1.07 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.51 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 647373 |
| Weight: | 1.21 |
| Size: | 7.4 x 5.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 27.59 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559393 |
| Weight: | 2.01 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.27 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 499240 |
| Weight: | 1.86 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539700 |
| Weight: | 1.71 |
| Size: | 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
62 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy process.
Posted By Crafty Seabee in March, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Good selection, using for custom jewlery for my wife.
Posted By Smitty in June, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
Very easy to navigate with a great selection.
Posted By Bar181 in August, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Very good
Posted By Niska in August, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Very food
Posted By Keeto in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Love, and have always loved, your website.
Posted By Aberabic in July, 2025
Source: Bizrate
