Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 496765 |
| Weight: | 1.83 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.31 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685886 |
| Weight: | 1.43 |
| Size: | 7.8 x 5.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 26.33 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 621779 |
| Weight: | 0.90 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 18.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 552992 |
| Weight: | 1.20 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 27.11 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431209 |
| Weight: | 2.73 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 64.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 569263 |
| Weight: | 2.21 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.93 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497069 |
| Weight: | 2.01 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 547777 |
| Weight: | 1.77 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.87 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 554288 |
| Weight: | 1.47 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.81 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 512797 |
| Weight: | 2.56 |
| Size: | 9.2 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 55.39 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 395355 |
| Weight: | 2.72 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 53.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594198 |
| Weight: | 0.95 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.57 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 541542 |
| Weight: | 3.32 |
| Size: | 7.7 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 66.70 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 517485 |
| Weight: | 1.26 |
| Size: | 7.2 x 6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 24.95 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 712245 |
| Weight: | 1.45 |
| Size: | 8 x 6.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 392151 |
| Weight: | 4.82 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 127.25 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 553132 |
| Weight: | 2.48 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 56.05 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617914 |
| Weight: | 2.54 |
| Size: | 9.1 x 7.5 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.01 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 519531 |
| Weight: | 2.60 |
| Size: | 8 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 68.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 568972 |
| Weight: | 2.34 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.51 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559401 |
| Weight: | 2.16 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 590214 |
| Weight: | 1.21 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.81 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710322 |
| Weight: | 0.86 |
| Size: | 6.3 x 4.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 15.41 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 566976 |
| Weight: | 1.59 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
28 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy and good price
Posted By Bry_guy in March, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy and functional
Posted By Dessa in March, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I have purchased stones from gem select in the past and have been very satisfied. I expect to repeat that experience with this purchase as well
Posted By Marti in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
It was great!
Posted By Annie in September, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I feel Gemselect is a trustworthy company to buy from
Posted By Becky in October, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
It was fine . Wish there had been more round stones to select from
Posted By Emm in January, 2026
Source: Bizrate
