Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 497501 |
| Weight: | 2.70 |
| Size: | 9.1 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 71.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 621772 |
| Weight: | 1.00 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 21.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 644429 |
| Weight: | 1.25 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 30.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617527 |
| Weight: | 2.14 |
| Size: | 8.4 x 7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617766 |
| Weight: | 1.58 |
| Size: | 7.8 x 6.4 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664037 |
| Weight: | 2.16 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.66 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617919 |
| Weight: | 2.19 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.57 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 512897 |
| Weight: | 2.18 |
| Size: | 8.6 x 7.1 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.16 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 519533 |
| Weight: | 1.79 |
| Size: | 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 519043 |
| Weight: | 2.03 |
| Size: | 8.5 x 7.1 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 622967 |
| Weight: | 2.03 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 565524 |
| Weight: | 1.80 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.93 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497062 |
| Weight: | 2.33 |
| Size: | 8.7 x 7.3 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 560420 |
| Weight: | 2.23 |
| Size: | 8.8 x 7.3 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 496786 |
| Weight: | 2.68 |
| Size: | 9.3 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 70.75 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 517934 |
| Weight: | 2.73 |
| Size: | 9.5 x 7.8 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.06 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594725 |
| Weight: | 0.90 |
| Size: | 5.3 x 5.3 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 21.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563566 |
| Weight: | 1.04 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 23.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 554214 |
| Weight: | 1.18 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 528900 |
| Weight: | 2.73 |
| Size: | 9.4 x 7.6 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.06 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 621636 |
| Weight: | 0.97 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 18.54 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 548027 |
| Weight: | 2.02 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.93 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 594616 |
| Weight: | 2.33 |
| Size: | 9.8 x 7.3 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 55.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431159 |
| Weight: | 3.16 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 75.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
58 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Excellent options
Posted By CJ in February, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 8 ![]()
Good prices
Posted By TRM in October, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Great! Affordable
Posted By Spinellope in April, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Took a chance on purchasing my gemstones from Gemselect and was impressed. 10/10
Posted By KT in September, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Had a great experience and the prices are great
Posted By BuBx99 in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I feel Gemselect is a trustworthy company to buy from
Posted By Becky in October, 2025
Source: Bizrate
