Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 556212 |
| Weight: | 1.23 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.47 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431205 |
| Weight: | 2.77 |
| Size: | 6.3 x 6.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 65.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 569230 |
| Weight: | 2.30 |
| Size: | 8.1 x 6.3 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.72 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 517927 |
| Weight: | 2.09 |
| Size: | 8.5 x 7 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.39 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 541555 |
| Weight: | 2.62 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 52.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 569233 |
| Weight: | 2.16 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.94 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431151 |
| Weight: | 3.44 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 81.73 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664523 |
| Weight: | 1.82 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.31 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559399 |
| Weight: | 2.01 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.27 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497054 |
| Weight: | 1.81 |
| Size: | 8 x 6.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.51 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685704 |
| Weight: | 1.23 |
| Size: | 7.4 x 5.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 532939 |
| Weight: | 1.89 |
| Size: | 8.4 x 6.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.58 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 625394 |
| Weight: | 0.96 |
| Size: | 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 19.61 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 685889 |
| Weight: | 1.81 |
| Size: | 8.5 x 6.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 532943 |
| Weight: | 3.19 |
| Size: | 9.6 x 8 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 60.05 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 590215 |
| Weight: | 1.38 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 26.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 497050 |
| Weight: | 2.48 |
| Size: | 8.8 x 7.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559408 |
| Weight: | 2.19 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.95 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431069 |
| Weight: | 2.86 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 67.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 672685 |
| Weight: | 2.32 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 55.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563607 |
| Weight: | 1.90 |
| Size: | 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 647267 |
| Weight: | 1.56 |
| Size: | 7.9 x 6.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.57 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 496772 |
| Weight: | 1.82 |
| Size: | 9 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.05 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 598323 |
| Weight: | 1.37 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 27.13 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
overall great
Overall Rating -> 10 ![]()
I have purchased stones from gem select in the past and have been very satisfied. I expect to repeat that experience with this purchase as well
Overall Rating -> 9 ![]()
Fast snd easy to find what I was looking for
Overall Rating -> 10 ![]()
I have a beautiful emerald I purchased from a company names gemselect and they are awesome! You should try them out?
Overall Rating -> 10 ![]()
I was able to find what I've been looking for.
Overall Rating -> 10 ![]()
I purchased from you before and I have never been disappointed. I always received what I expected and your products are very nice.
