Buy Orange Hessonite Garnet Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue
|
Brown
|
Golden
|
Gray
|
Green
|
Multicolor
|
Orange Orange Hessonite Garnet
|
Pink
|
Purple
|
Red
|
Turquoise
|
Violet
|
White
|
Yellow
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 392904 |
| Weight: | 2.57 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 67.85 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563804 |
| Weight: | 0.84 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 17.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 496420 |
| Weight: | 2.71 |
| Size: | 9.5 x 8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 56.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 547637 |
| Weight: | 1.41 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 570394 |
| Weight: | 1.76 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 512893 |
| Weight: | 1.76 |
| Size: | 8.1 x 6.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.09 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 566974 |
| Weight: | 1.32 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431565 |
| Weight: | 1.56 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.07 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 553498 |
| Weight: | 1.45 |
| Size: | 7.7 x 5.9 mm |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 499237 |
| Weight: | 1.92 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.46 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 518201 |
| Weight: | 1.60 |
| Size: | 7.9 x 6.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710148 |
| Weight: | 2.04 |
| Size: | 8 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.55 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710403 |
| Weight: | 1.12 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 20.06 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 647376 |
| Weight: | 1.27 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 664687 |
| Weight: | 1.43 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 30.89 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 643491 |
| Weight: | 1.38 |
| Size: | 7.5 x 6.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 566184 |
| Weight: | 2.27 |
| Size: | 7 x 7 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 51.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 514794 |
| Weight: | 2.12 |
| Size: | 8.4 x 6.9 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 672694 |
| Weight: | 1.23 |
| Size: | 7.1 x 5.7 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 431730 |
| Weight: | 1.80 |
| Size: | 6 x 6 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.77 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 672427 |
| Weight: | 0.89 |
| Size: | 6.6 x 5.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 21.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 663359 |
| Weight: | 1.66 |
| Size: | 8.2 x 6.8 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 623111 |
| Weight: | 1.99 |
| Size: | 8.1 x 6.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 644667 |
| Weight: | 1.74 |
| Size: | 8 x 6.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
57 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
1 - 87
Why Buy Orange Hessonite Garnet from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 9 ![]()
Very good and simple exchange
Posted By Waylon in March, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
It's always a pleasure doing business with Gem Select. Outstanding products ant very reasonable prices. Thank You One and All.
Posted By G.W. or Bakyow in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy and functional
Posted By Dessa in March, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Loved the price and the quality and the certification options which is the main reason why I buy. The guarantee is also a great reason to use gem select.
Posted By Sal in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I feel Gemselect is a trustworthy company to buy from
Posted By Becky in October, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
overall great
Posted By SR in April, 2026
Source: Bizrate
