Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 455197 |
| Weight: | 1.66 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450438 |
| Weight: | 1.64 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.97 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489202 |
| Weight: | 3.10 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 20.50 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455060 |
| Weight: | 0.82 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 7.57 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 531892 |
| Weight: | 1.76 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 634894 |
| Weight: | 0.62 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 16.37 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455849 |
| Weight: | 1.68 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.53 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 728816 |
| Weight: | 0.97 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 104.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433057 |
| Weight: | 1.66 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 488449 |
| Weight: | 1.55 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 510773 |
| Weight: | 0.73 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.44 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456265 |
| Weight: | 3.17 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 29.29 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455545 |
| Weight: | 1.69 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.61 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456473 |
| Weight: | 3.40 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 31.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 729144 |
| Weight: | 0.76 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 82.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489322 |
| Weight: | 3.58 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 23.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489286 |
| Weight: | 3.53 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 23.35 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489298 |
| Weight: | 3.97 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 5 pcs |
| Price: | $ 26.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450808 |
| Weight: | 1.56 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455848 |
| Weight: | 1.41 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.03 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 478088 |
| Weight: | 1.85 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 17.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 650603 |
| Weight: | 0.65 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 5.46 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 532028 |
| Weight: | 1.72 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.35 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697607 |
| Weight: | 0.58 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 3.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
I have a beautiful emerald I purchased from a company names gemselect and they are awesome! You should try them out?
Overall Rating -> 10 ![]()
good navigation and simple interface.
Overall Rating -> 10 ![]()
Great! Affordable
Overall Rating -> 9 ![]()
Fast and reliable service.
Overall Rating -> 10 ![]()
All these questions, and I don't have to give any blood. What a Deal... I absolutely enjoy the Gem Select emails every month. This one today was special. I always say, I'll know it when I see it. This stone today was the One. Odd and Intriguing. Thank You So Much for all that you do.
Overall Rating -> 10 ![]()
The stones are very nice.
