Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 546739 |
| Weight: | 1.29 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.21 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 672296 |
| Weight: | 0.73 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 17.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 454707 |
| Weight: | 1.70 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.71 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489430 |
| Weight: | 5.02 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 6 pcs |
| Price: | $ 33.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450220 |
| Weight: | 3.33 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 28.45 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455024 |
| Weight: | 1.45 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 454717 |
| Weight: | 1.57 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.51 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 532034 |
| Weight: | 1.57 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.37 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617925 |
| Weight: | 0.53 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 71.22 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 566569 |
| Weight: | 1.10 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 7.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 487282 |
| Weight: | 1.49 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 9.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456255 |
| Weight: | 3.33 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 30.77 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489428 |
| Weight: | 3.95 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 5 pcs |
| Price: | $ 26.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 538236 |
| Weight: | 1.68 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 12.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455357 |
| Weight: | 1.78 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 16.45 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455760 |
| Weight: | 3.42 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 31.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456587 |
| Weight: | 0.93 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 8.59 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 454797 |
| Weight: | 1.62 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 505389 |
| Weight: | avg. 0.45 ct / each |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | Transparent |
| Price: | $ 519.29 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 689333 |
| Weight: | 1.40 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.44 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 454668 |
| Weight: | 3.02 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 27.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455878 |
| Weight: | 3.18 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 29.39 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 432851 |
| Weight: | 1.63 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455539 |
| Weight: | 1.66 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 8 ![]()
First time using this website. It was both exciting finding things in my price range and things Iam gonna save up for and use in other pieces. I love that the picture of the gem is the exact gem I'll be buying. I haven't tested the gems yes but they said they sold me 100% natural gems.
Overall Rating -> 8 ![]()
I visited several online loose stone shops trying to find rare stones. I finally found one that I've been looking for here, and very satisfied. Looking forward to receive the item in 3 weeks.
Overall Rating -> 9 ![]()
Fast snd easy to find what I was looking for
Overall Rating -> 8 ![]()
I've purchased things from GemSelect before. What you see is what you get, which is not always the case with gem sites online. You can find some good value with gem select, and I will buy from them again.
Overall Rating -> 10 ![]()
Great selection of gems at a reasonable price
Overall Rating -> 10 ![]()
Great! Affordable
