Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 686595 |
| Weight: | 0.92 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 8.83 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450428 |
| Weight: | 1.81 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.41 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 569919 |
| Weight: | 1.04 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 919.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450219 |
| Weight: | 2.75 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 23.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 651086 |
| Weight: | 0.61 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 5.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 488450 |
| Weight: | 1.62 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.67 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 488453 |
| Weight: | 1.77 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.65 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 487072 |
| Weight: | 1.65 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 729147 |
| Weight: | 0.83 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 89.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 690826 |
| Weight: | 0.78 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 7.49 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 651012 |
| Weight: | 1.25 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 12.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433052 |
| Weight: | 1.73 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455537 |
| Weight: | 1.71 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697606 |
| Weight: | 0.67 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 4.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 488454 |
| Weight: | 1.53 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.07 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 457204 |
| Weight: | 1.59 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.69 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455729 |
| Weight: | 0.85 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 7.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 432854 |
| Weight: | 1.76 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455880 |
| Weight: | 3.35 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 30.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697243 |
| Weight: | 0.62 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Price: | $ 3.72 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 544417 |
| Weight: | 1.17 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 8.72 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697742 |
| Weight: | 0.66 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 3.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 728769 |
| Weight: | 1.12 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 120.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489301 |
| Weight: | 4.27 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 5 pcs |
| Price: | $ 28.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Have made 2 purchases so far from GemSelect and they have been amazing! Anytime I requested additional info, videos or pictures of a particular item, the response was always timely and helpful. This is a great place to buy, if you are looking for loose stones. Highly recommend!
Overall Rating -> 9 ![]()
If you have motion picture, then I will be more satisfied with.
Overall Rating -> 10 ![]()
Everything was great, website user friendly, quality amazing, communication amazing, delivery amazing, everything was as expected, they done what they said they would, overall experience was amazing.
Overall Rating -> 10 ![]()
the selection is good as are the prices
Overall Rating -> 10 ![]()
I found the filter options excellent. Yours was the third site I visited (asked chat got for reputable online sellers of loose gems) and the first I purchased from as I was able to easily find what I was looking for.
Overall Rating -> 10 ![]()
I had a very easy time navigating the web page and using filters to find what I was looking for. The varied selection was nice to see and pricing is clear and fair.
