Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 433201 |
| Weight: | 1.77 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.69 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433131 |
| Weight: | 1.66 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433096 |
| Weight: | 1.62 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.69 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450266 |
| Weight: | 2.85 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 24.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 454665 |
| Weight: | 3.31 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 30.59 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433262 |
| Weight: | 1.55 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 432788 |
| Weight: | 1.68 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.09 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450671 |
| Weight: | 1.87 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 453045 |
| Weight: | 3.34 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 30.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455938 |
| Weight: | 1.67 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 15.43 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697611 |
| Weight: | 0.69 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 4.14 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697735 |
| Weight: | 0.64 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 3.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456374 |
| Weight: | 3.09 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 28.55 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 487077 |
| Weight: | 1.48 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 9.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455667 |
| Weight: | 3.47 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 32.06 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 487272 |
| Weight: | 1.81 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 714483 |
| Weight: | 0.51 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 27.54 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450802 |
| Weight: | 2.87 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 24.43 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697235 |
| Weight: | 0.64 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Price: | $ 3.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 700410 |
| Weight: | 1.35 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 12.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 453125 |
| Weight: | 4.88 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 6 pcs |
| Price: | $ 45.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455914 |
| Weight: | 3.45 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 31.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 651013 |
| Weight: | 1.20 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 532025 |
| Weight: | 1.53 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Loved the price and the quality and the certification options which is the main reason why I buy. The guarantee is also a great reason to use gem select.
Overall Rating -> 10 ![]()
I was able to find what I wanted very easily!
Overall Rating -> 10 ![]()
The site provided lots of detail, factual data, and good photos. I also like the availability of searching by price range as well as by the type of stone.
Overall Rating -> 10 ![]()
It was all good
Overall Rating -> 9 ![]()
Been using them for years! Very satisfied with the products.
Overall Rating -> 10 ![]()
hassle free experience.
