Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 727310 |
| Weight: | 0.36 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | Transparent |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 10.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 687448 |
| Weight: | 0.74 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 7.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 688983 |
| Weight: | 1.21 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 689332 |
| Weight: | 1.46 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 702098 |
| Weight: | 0.80 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 7.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455745 |
| Weight: | 3.25 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 30.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 487220 |
| Weight: | 3.09 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 20.35 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563568 |
| Weight: | 1.04 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 23.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697738 |
| Weight: | 0.67 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 4.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 454711 |
| Weight: | 1.61 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456261 |
| Weight: | 3.30 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 30.49 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489310 |
| Weight: | 3.22 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 21.29 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697056 |
| Weight: | 0.73 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 4.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456263 |
| Weight: | 3.24 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 29.94 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455286 |
| Weight: | 3.09 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 28.55 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433375 |
| Weight: | 1.70 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.22 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 542108 |
| Weight: | 1.33 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.54 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 659591 |
| Weight: | 0.69 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 66.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697238 |
| Weight: | 0.72 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 4.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456019 |
| Weight: | 3.62 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 33.44 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 696799 |
| Weight: | 0.67 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Price: | $ 4.02 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455025 |
| Weight: | 1.79 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 16.54 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 635572 |
| Weight: | 0.61 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 16.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456198 |
| Weight: | 0.82 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 7.57 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Love the precise descriptions and calibrations of hte loose gemstones. Would like to have seen more variety in the size gem I was looking for.
Overall Rating -> 10 ![]()
Very food
Overall Rating -> 10 ![]()
Very large selection from affordable to high end I will be coming back to shop again!
Overall Rating -> 10 ![]()
I love the products. I've bought them as gifts and people love my gifts
Overall Rating -> 9 ![]()
I did not realize these stones were of jewelry quality. They are really beautiful, just not what I was expecting which was more of a natural stone.
Overall Rating -> 9 ![]()
If you have motion picture, then I will be more satisfied with.
