Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 450596 |
| Weight: | 1.48 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 12.61 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455725 |
| Weight: | 3.02 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 27.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450534 |
| Weight: | 1.55 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450043 |
| Weight: | 3.09 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 26.39 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433133 |
| Weight: | 1.61 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.63 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 650607 |
| Weight: | 0.75 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 6.30 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 699653 |
| Weight: | 1.43 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.73 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 689336 |
| Weight: | 1.55 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450437 |
| Weight: | 1.60 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 701328 |
| Weight: | 0.85 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 8.16 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 700044 |
| Weight: | 0.73 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 7.01 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433369 |
| Weight: | 1.72 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.35 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 488452 |
| Weight: | 1.54 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.14 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450262 |
| Weight: | 3.29 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 28.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697468 |
| Weight: | 0.68 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Price: | $ 4.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455193 |
| Weight: | 1.58 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433315 |
| Weight: | 1.69 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.16 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489348 |
| Weight: | 3.32 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 21.95 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450493 |
| Weight: | 1.65 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455464 |
| Weight: | 1.53 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.14 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 701691 |
| Weight: | 0.78 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 7.49 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455749 |
| Weight: | 3.28 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 30.31 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455850 |
| Weight: | 1.59 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.69 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697615 |
| Weight: | 0.66 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 3.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
I needed a very specific color of tourmaline and Gem Select had it. I had to get the client to agree and then ordered the stone. It arrived better than pictured and we all were very happy.
Overall Rating -> 10 ![]()
I purchased from you before and I have never been disappointed. I always received what I expected and your products are very nice.
Overall Rating -> 10 ![]()
Navigating the site was very easy and the photos of the exact gem you would be purchasing was well done.
Overall Rating -> 10 ![]()
Loved the price and the quality and the certification options which is the main reason why I buy. The guarantee is also a great reason to use gem select.
Overall Rating -> 10 ![]()
It was good. There was a large selection at prices I could afford.
Overall Rating -> 10 ![]()
Very good.
