Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
Clear All
| ID: | 650654 |
| Weight: | 1.23 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.81 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 454793 |
| Weight: | 1.62 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455028 |
| Weight: | 1.76 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 16.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 453371 |
| Weight: | 1.80 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 16.63 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433284 |
| Weight: | 1.66 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455748 |
| Weight: | 3.04 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 28.09 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450000 |
| Weight: | 1.46 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 12.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 729178 |
| Weight: | 1.10 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 118.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 457213 |
| Weight: | 2.20 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 3 pcs |
| Price: | $ 20.33 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 477874 |
| Weight: | 2.91 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 26.89 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703793 |
| Weight: | 0.86 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 56.22 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 487078 |
| Weight: | 1.65 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 544413 |
| Weight: | 1.42 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.58 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450431 |
| Weight: | 1.52 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 12.94 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433055 |
| Weight: | 1.80 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 686591 |
| Weight: | 0.82 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Price: | $ 7.87 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 697250 |
| Weight: | 0.85 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 10.54 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 725622 |
| Weight: | 1.28 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | Transparent |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 50.70 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489304 |
| Weight: | 3.74 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 5 pcs |
| Price: | $ 24.73 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489325 |
| Weight: | 3.60 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 23.81 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455902 |
| Weight: | 3.16 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 29.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 456480 |
| Weight: | 3.24 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 29.94 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 650966 |
| Weight: | 1.42 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 13.63 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563562 |
| Weight: | 0.99 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.21 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
33 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
1 - 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy to use. No issues. Large selection of gems.
Posted By CLTCJH in February, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Enjoy every moment
Posted By Ferns in October, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
All items were delivered on time with all items meeting or exceeding my expectations. Cut, clarity and color were very close to the photos and description.
Posted By Bob D in December, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Love, and have always loved, your website.
Posted By Aberabic in July, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I have been very happy with my prior purchases and enjoy the website experience.
Posted By Trouble in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Very good
Posted By Niska in August, 2025
Source: Bizrate
