Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 729168 |
| Weight: | 0.90 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 97.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697061 |
| Weight: | 0.63 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Price: | $ 3.78 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489381 |
| Weight: | 3.21 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 21.23 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433310 |
| Weight: | 1.79 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.82 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455370 |
| Weight: | 0.88 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 8.14 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450498 |
| Weight: | 1.69 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.39 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 697132 |
| Weight: | 0.83 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 10.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 672181 |
| Weight: | 0.66 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 15.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 546901 |
| Weight: | 1.19 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 9.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 728755 |
| Weight: | 1.18 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 127.44 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455608 |
| Weight: | 3.38 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 31.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563543 |
| Weight: | 0.83 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 18.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 433380 |
| Weight: | 1.73 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 544415 |
| Weight: | 1.31 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 9.77 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 531900 |
| Weight: | 1.73 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 454922 |
| Weight: | 2.50 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 23.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 659524 |
| Weight: | 0.92 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 88.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450265 |
| Weight: | 3.23 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 27.59 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 542575 |
| Weight: | 1.31 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 10.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 450258 |
| Weight: | 2.93 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 25.03 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 701799 |
| Weight: | 0.82 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 7.87 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 487823 |
| Weight: | 3.15 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 20.75 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 726915 |
| Weight: | 0.41 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | Transparent |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 12.30 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 646613 |
| Weight: | 0.61 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 5.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Found a beautiful opal at a great price. I was not disappointed when it arrived. Even better in person.
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy picking, fast checkout, secure shipping. Cana't ask for anything more than efficiency and a good price.
Overall Rating -> 10 ![]()
Would have bought an indigo and selenite, but neither listed. But, you do offer quite a large assortment otherwise.
Overall Rating -> 9 ![]()
The purchasing process is fairly quick and straightforward and for me user friendly so it probably took more or less than 3 minutes to purchase and pay for the items. I wish there was a discount offer for multiple items to encourage us buyers to purchase more an incentive and add more sales in your end. Besides that, it's been a great purchasing experience and will continue to shop as I am a repeat customer and have bought from your store many times before. Thank you.
Overall Rating -> 10 ![]()
Enjoy every moment
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy process.
