Buy Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Brown
|
Gray
|
Green Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Multicolor Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Orange Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Pink Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Purple Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Red Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Turquoise
|
Violet
|
White Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Yellow Pear Shape 7x5 mm Gems
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 489294 |
| Weight: | 4.29 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 5 pcs |
| Price: | $ 28.37 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 432847 |
| Weight: | 1.73 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 11.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 728827 |
| Weight: | 0.98 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 105.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 432981 |
| Weight: | 1.83 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 12.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 746257 |
| Weight: | 1.12 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 634663 |
| Weight: | 0.85 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 15.30 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 489295 |
| Weight: | 4.16 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 5 pcs |
| Price: | $ 27.50 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455290 |
| Weight: | 3.06 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 28.27 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 701807 |
| Weight: | 0.86 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 8.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 455621 |
| Weight: | 1.61 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
Why Buy Pear Shape 7x5 Mm Gems from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 8 ![]()
The website was easy to use and there were a lot of good options, I was satisfied.
Overall Rating -> 8 ![]()
First time using this website. It was both exciting finding things in my price range and things Iam gonna save up for and use in other pieces. I love that the picture of the gem is the exact gem I'll be buying. I haven't tested the gems yes but they said they sold me 100% natural gems.
Overall Rating -> 9 ![]()
Been using them for years! Very satisfied with the products.
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy process.
Overall Rating -> 10 ![]()
Great! Affordable
Overall Rating -> 10 ![]()
So far So good
