Buy Tanzanian Sapphire Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Tanzanian Sapphire
|
Brown
|
Golden
|
Gray Tanzanian Sapphire
|
Green Tanzanian Sapphire
|
Multicolor Tanzanian Sapphire
|
Orange Tanzanian Sapphire
|
Pink Tanzanian Sapphire
|
Purple Tanzanian Sapphire
|
Red Tanzanian Sapphire
|
Turquoise
|
Violet Tanzanian Sapphire
|
White Tanzanian Sapphire
|
Yellow Tanzanian Sapphire
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 733928 |
| Weight: | 0.56 |
| Size: | 5.4 x 3.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 60.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 539160 |
| Weight: | 0.40 |
| Size: | 5.7 x 3.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.01 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 648714 |
| Weight: | 0.54 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 711734 |
| Weight: | 0.48 |
| Size: | 4.6 x 4.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 35.71 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 659557 |
| Weight: | 0.51 |
| Size: | 4.5 x 4.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 18.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 558332 |
| Weight: | 0.37 |
| Size: | 3.8 x 3.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.12 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 732198 |
| Weight: | 0.73 |
| Size: | 6.1 x 4.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 131.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 719749 |
| Weight: | 0.36 |
| Size: | 4.2 x 4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 720272 |
| Weight: | 0.53 |
| Size: | 5.9 x 3.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 64.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 742485 |
| Weight: | 0.40 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 651870 |
| Weight: | 1.53 |
| Size: | 2.1 x 2.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 21 pcs |
| Price: | $ 151.18 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717250 |
| Weight: | 0.76 |
| Size: | 5.5 x 5.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 63.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 405998 |
| Weight: | 0.97 |
| Size: | 4.2 x 4.2 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 49.13 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703760 |
| Weight: | 0.48 |
| Size: | 5.3 x 4.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 740196 |
| Weight: | avg. 0.36 ct / each |
| Size: | 3.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 261.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 704255 |
| Weight: | 0.60 |
| Size: | 4.4 x 4.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 732603 |
| Weight: | 0.58 |
| Size: | 5.3 x 4.1 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 104.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 444796 |
| Weight: | 2.49 |
| Size: | 5.7 x 4.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 165.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 702521 |
| Weight: | 0.67 |
| Size: | 6.1 x 4.2 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 120.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703013 |
| Weight: | 0.44 |
| Size: | 5.8 x 3.8 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 79.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717496 |
| Weight: | 0.75 |
| Size: | 5.4 x 5.2 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 63.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 460899 |
| Weight: | 2.37 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 187.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 683738 |
| Weight: | 1.99 |
| Size: | 2.4 x 2.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 21 pcs |
| Price: | $ 286.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 623926 |
| Weight: | 0.61 |
| Size: | 6.9 x 5.4 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 73.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
- Page 88
- Page 89
- Page 90
- Page 91
- Page 92
- Page 93
- Page 94
- Page 95
- Page 96
- Page 97
- Page 98
- Page 99
- Page 100
- Page 101
- Page 102
- Page 103
- Page 104
- Page 105
- Page 106
- Page 107
- Page 108
- Page 109
- Page 110
- Page 111
- Page 112
- Page 113
- Page 114
- Page 115
- Page 116
- Page 117
- Page 118
- Page 119
- Page 120
- Page 121
- Page 122
- Page 123
- Page 124
- Page 125
- Page 126
- Page 127
- Page 128
- Page 129
- Page 130
- Page 131
- Page 132
- Page 133
- Page 134
- Page 135
- Page 136
- Page 137
- Page 138
- Page 139
- Page 140
- Page 141
- Page 142
- Page 143
- Page 144
- Page 145
- Page 146
Why Buy Tanzanian Sapphire from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy to conduct search, good amount of stock to select from along with variety of prices.
Overall Rating -> 8 ![]()
Site worked well and helped me find a rock that matched what I was looking for. Well within budget and I trust it will show up, so that's definitely positive. Not much else to it. Satisfied.
Overall Rating -> 10 ![]()
Easy process.
Overall Rating -> 10 ![]()
I could see the actual gem I was buying
Overall Rating -> 9 ![]()
I loved the selection of gemstones you have a to z
Overall Rating -> 10 ![]()
It's always a pleasure doing business with Gem Select. Outstanding products ant very reasonable prices. Thank You One and All.
