Buy Tanzanian Sapphire Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Tanzanian Sapphire
|
Brown
|
Golden
|
Gray Tanzanian Sapphire
|
Green Tanzanian Sapphire
|
Multicolor Tanzanian Sapphire
|
Orange Tanzanian Sapphire
|
Pink Tanzanian Sapphire
|
Purple Tanzanian Sapphire
|
Red Tanzanian Sapphire
|
Turquoise
|
Violet Tanzanian Sapphire
|
White Tanzanian Sapphire
|
Yellow Tanzanian Sapphire
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 703988 |
| Weight: | 0.51 |
| Size: | 4.5 x 4.5 mm |
| Clarity: | VVS |
| Price: | $ 33.38 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 538040 |
| Weight: | 0.59 |
| Size: | 3.5 x 3.4 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 36.66 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717475 |
| Weight: | 0.58 |
| Size: | 4.8 x 4.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.72 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 727184 |
| Weight: | 0.19 |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 453439 |
| Weight: | 0.71 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 54.74 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 704077 |
| Weight: | 0.52 |
| Size: | 5 x 3.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 733948 |
| Weight: | 0.83 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 89.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 735154 |
| Weight: | 0.66 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.50 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 726966 |
| Weight: | 0.23 |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 733997 |
| Weight: | 1.23 |
| Size: | 5.4 x 3.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 132.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 726826 |
| Weight: | 0.31 |
| Size: | 3.5 x 3.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 52.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703930 |
| Weight: | 0.49 |
| Size: | 4 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 32.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 708362 |
| Weight: | 0.42 |
| Size: | 5.2 x 3.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717490 |
| Weight: | 0.63 |
| Size: | 4.9 x 4.8 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 52.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 735138 |
| Weight: | 0.55 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.25 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 353690 |
| Weight: | 2.71 |
| Size: | 2.7 x 2.6 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 21 pcs |
| Price: | $ 143.09 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 708360 |
| Weight: | 0.38 |
| Size: | 5.1 x 3.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 558467 |
| Weight: | 3.23 |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 21 pcs |
| Price: | $ 596.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 718863 |
| Weight: | 0.46 |
| Size: | 4.7 x 4.7 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.16 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 674827 |
| Weight: | 0.43 |
| Size: | 5.9 x 4.7 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703012 |
| Weight: | 0.56 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 100.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 505315 |
| Weight: | 0.58 |
| Size: | 8.1 x 3.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 208.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 549155 |
| Weight: | 0.55 |
| Size: | 5 x 3.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 57.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 563010 |
| Weight: | 1.15 |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 7 pcs |
| Price: | $ 212.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
- Page 88
- Page 89
- Page 90
- Page 91
- Page 92
- Page 93
- Page 94
- Page 95
- Page 96
- Page 97
- Page 98
- Page 99
- Page 100
- Page 101
- Page 102
- Page 103
- Page 104
- Page 105
- Page 106
- Page 107
- Page 108
- Page 109
- Page 110
- Page 111
- Page 112
- Page 113
- Page 114
- Page 115
- Page 116
- Page 117
- Page 118
- Page 119
- Page 120
- Page 121
- Page 122
- Page 123
- Page 124
- Page 125
- Page 126
- Page 127
- Page 128
- Page 129
- Page 130
- Page 131
- Page 132
- Page 133
- Page 134
- Page 135
- Page 136
- Page 137
- Page 138
- Page 139
- Page 140
- Page 141
- Page 142
- Page 143
- Page 144
- Page 145
- Page 146
Why Buy Tanzanian Sapphire from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Was really easy and straightforward! Design could look a little less elementary/be more professional. I think thata'd take your site from great to perfect!
Overall Rating -> 9 ![]()
Very easy to navigate with a great selection.
Overall Rating -> 10 ![]()
Filters need to be improved but rest of website is great
Overall Rating -> 10 ![]()
I liked the selection of gems, and price. I did not like your PayPal process. I already have a PP account and you want me to sign up for another.
Overall Rating -> 10 ![]()
Good, hope gem quality is good and genuine
Overall Rating -> 10 ![]()
All good
