Buy Tanzanian Sapphire Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Tanzanian Sapphire
|
Brown
|
Golden
|
Gray Tanzanian Sapphire
|
Green Tanzanian Sapphire
|
Multicolor Tanzanian Sapphire
|
Orange Tanzanian Sapphire
|
Pink Tanzanian Sapphire
|
Purple Tanzanian Sapphire
|
Red Tanzanian Sapphire
|
Turquoise
|
Violet Tanzanian Sapphire
|
White Tanzanian Sapphire
|
Yellow Tanzanian Sapphire
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 735093 |
| Weight: | 0.66 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.50 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 720381 |
| Weight: | 0.62 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 75.59 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 674855 |
| Weight: | 0.40 |
| Size: | 6 x 4.8 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 44.09 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 461140 |
| Weight: | 2.67 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 211.63 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 650078 |
| Weight: | 0.48 |
| Size: | 5.7 x 4 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 30.49 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703997 |
| Weight: | 0.53 |
| Size: | 4.2 x 4.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.69 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 631576 |
| Weight: | 0.34 |
| Size: | 4.9 x 3.1 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 40.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 560637 |
| Weight: | 0.39 |
| Size: | 5 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 719337 |
| Weight: | 0.48 |
| Size: | 4.6 x 4.6 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 704664 |
| Weight: | avg. 0.09 ct / each |
| Size: | 2.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | Transparent |
| Price: | $ 35.61 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717247 |
| Weight: | 0.60 |
| Size: | 5.2 x 5.2 mm |
| Clarity: | VS-SI |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 740213 |
| Weight: | 1.55 |
| Size: | 1.4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 100 pcs |
| Price: | $ 155.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 654564 |
| Weight: | 3.24 |
| Size: | 2.8 x 2.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 21 pcs |
| Price: | $ 320.14 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717487 |
| Weight: | 0.57 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 47.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 460892 |
| Weight: | 2.85 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 225.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 633500 |
| Weight: | 0.33 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 22.54 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 645280 |
| Weight: | 0.51 |
| Size: | 4.6 x 4.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 21.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 447843 |
| Weight: | 1.10 |
| Size: | 7.3 x 5.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 698.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 534918 |
| Weight: | avg. 0.21 ct / each |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 1,376.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 444837 |
| Weight: | 0.74 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 49.07 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703965 |
| Weight: | 1.54 |
| Size: | 4.7 x 4.7 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 100.81 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 562980 |
| Weight: | 0.91 |
| Size: | 2.7 x 2.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 7 pcs |
| Price: | $ 166.32 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 562988 |
| Weight: | 0.64 |
| Size: | 2.3 x 2.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 7 pcs |
| Price: | $ 118.27 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 632087 |
| Weight: | 2.50 |
| Size: | 6 x 4.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 6 pcs |
| Price: | $ 322.42 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
- Page 88
- Page 89
- Page 90
- Page 91
- Page 92
- Page 93
- Page 94
- Page 95
- Page 96
- Page 97
- Page 98
- Page 99
- Page 100
- Page 101
- Page 102
- Page 103
- Page 104
- Page 105
- Page 106
- Page 107
- Page 108
- Page 109
- Page 110
- Page 111
- Page 112
- Page 113
- Page 114
- Page 115
- Page 116
- Page 117
- Page 118
- Page 119
- Page 120
- Page 121
- Page 122
- Page 123
- Page 124
- Page 125
- Page 126
- Page 127
- Page 128
- Page 129
- Page 130
- Page 131
- Page 132
- Page 133
- Page 134
- Page 135
- Page 136
- Page 137
- Page 138
- Page 139
- Page 140
- Page 141
- Page 142
- Page 143
- Page 144
- Page 145
- Page 146
Why Buy Tanzanian Sapphire from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
GemSelect offers excellent choices, prices & service- highly recommended! Unfortunately, prior to ordering a replacement gemstone, my jeweler neglected to mention it needed to be one that was a'cushion cuta' to fit the existing mount. Have yet to return/exchangea'
Overall Rating -> 10 ![]()
Gem Select has a user friendly website and the product is very good as is the price. The gems are described accurately and I always get what I think I'm getting.
Overall Rating -> 8 ![]()
Good prices
Overall Rating -> 9 ![]()
Everything was good, the purchase was what I expected and what they show is what you get.
Overall Rating -> 10 ![]()
My experience was done with ease
Overall Rating -> 9 ![]()
It was fine . Wish there had been more round stones to select from
