Buy Tanzanian Sapphire Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Tanzanian Sapphire
|
Brown
|
Golden Tanzanian Sapphire
|
Gray Tanzanian Sapphire
|
Green Tanzanian Sapphire
|
Multicolor Tanzanian Sapphire
|
Orange Tanzanian Sapphire
|
Pink Tanzanian Sapphire
|
Purple Tanzanian Sapphire
|
Red Tanzanian Sapphire
|
Turquoise
|
Violet Tanzanian Sapphire
|
White Tanzanian Sapphire
|
Yellow Tanzanian Sapphire
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 531143 |
| Weight: | 0.00 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 23.90 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 719821 |
| Weight: | 0.44 |
| Size: | 4.8 x 4.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 624259 |
| Weight: | 0.36 |
| Size: | 5.7 x 4.1 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703777 |
| Weight: | 0.76 |
| Size: | 6.3 x 5.3 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 49.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 453309 |
| Weight: | 0.63 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 48.58 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 642652 |
| Weight: | 0.48 |
| Size: | 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 16.94 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710140 |
| Weight: | 0.53 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 67.51 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 537490 |
| Weight: | 0.78 |
| Size: | 3.7 x 3.7 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 48.46 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 443540 |
| Weight: | 1.48 |
| Size: | 6 x 5.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 97.07 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 550419 |
| Weight: | 0.50 |
| Size: | 4.3 x 4.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.13 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 461042 |
| Weight: | 1.28 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 101.46 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 417922 |
| Weight: | 0.57 |
| Size: | 6 x 4.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 92.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 704110 |
| Weight: | 0.67 |
| Size: | 4.6 x 4.6 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 43.86 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
Select
pcs
| ID: | 735092 |
| Weight: | 0.69 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.47 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 644690 |
| Weight: | 0.88 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 46.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559435 |
| Weight: | 0.45 |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 27.37 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
59 Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
1 - 59
Why Buy Tanzanian Sapphire from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 9 ![]()
It was fine . Wish there had been more round stones to select from
Posted By Emm in January, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
A pleasant experience and many choices to choose from
Posted By Krackenking in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
went well
Posted By Doug in May, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I always purchase my stones from GemSelect, their products are high quality and customer service is always great. I also like the fact that I am able to purchase unique items
Posted By Desperaux in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
Always a good quality stone. Priced fairly and shipped promptly. Answers emails quickly
Posted By Ron T in November, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 9 ![]()
Fast and reliable service.
Posted By Zæck in December, 2025
Source: Bizrate
