Buy Tanzanian Sapphire Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Tanzanian Sapphire
|
Brown
|
Golden
|
Gray Tanzanian Sapphire
|
Green Tanzanian Sapphire
|
Multicolor Tanzanian Sapphire
|
Orange Tanzanian Sapphire
|
Pink Tanzanian Sapphire
|
Purple Tanzanian Sapphire
|
Red Tanzanian Sapphire
|
Turquoise
|
Violet Tanzanian Sapphire
|
White Tanzanian Sapphire
|
Yellow Tanzanian Sapphire
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 453355 |
| Weight: | 0.64 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 49.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 660599 |
| Weight: | 0.57 |
| Size: | 4.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.43 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 676039 |
| Weight: | 0.35 |
| Size: | 5 x 2.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 28.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 512138 |
| Weight: | 1.07 |
| Size: | 6.5 x 5.5 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 230.83 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 462044 |
| Weight: | 1.76 |
| Size: | 5.1 x 2.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 10 pcs |
| Price: | $ 46.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 570965 |
| Weight: | 0.40 |
| Size: | 4.9 x 2.5 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 14.53 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 683213 |
| Weight: | 1.84 |
| Size: | 2.3 x 2.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 21 pcs |
| Price: | $ 264.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 650155 |
| Weight: | 0.65 |
| Size: | 5.7 x 4 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.29 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 727322 |
| Weight: | 0.47 |
| Size: | 4 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 78.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 444684 |
| Weight: | 1.42 |
| Size: | 5.9 x 5.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 94.15 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 727014 |
| Weight: | 0.43 |
| Size: | 4 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 72.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 660037 |
| Weight: | 0.47 |
| Size: | 4.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 30.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 557697 |
| Weight: | 0.53 |
| Size: | 3.2 x 3.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 41.71 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 633330 |
| Weight: | 0.55 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 742137 |
| Weight: | 0.52 |
| Size: | 6 x 4.2 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 62.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 453252 |
| Weight: | 0.68 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 52.43 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703890 |
| Weight: | 0.47 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 25.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 443560 |
| Weight: | 1.47 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 96.41 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 733970 |
| Weight: | 1.00 |
| Size: | 5.9 x 4.4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 108.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 704121 |
| Weight: | 0.66 |
| Size: | 4.5 x 4.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Price: | $ 43.20 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 634310 |
| Weight: | 0.73 |
| Size: | 5.7 x 3.9 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 49.85 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 617540 |
| Weight: | 0.43 |
| Size: | 6.8 x 4.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 57.78 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 741472 |
| Weight: | 0.43 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 51.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703934 |
| Weight: | 0.52 |
| Size: | 4 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 34.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
- Page 88
- Page 89
- Page 90
- Page 91
- Page 92
- Page 93
- Page 94
- Page 95
- Page 96
- Page 97
- Page 98
- Page 99
- Page 100
- Page 101
- Page 102
- Page 103
- Page 104
- Page 105
- Page 106
- Page 107
- Page 108
- Page 109
- Page 110
- Page 111
- Page 112
- Page 113
- Page 114
- Page 115
- Page 116
- Page 117
- Page 118
- Page 119
- Page 120
- Page 121
- Page 122
- Page 123
- Page 124
- Page 125
- Page 126
- Page 127
- Page 128
- Page 129
- Page 130
- Page 131
- Page 132
- Page 133
- Page 134
- Page 135
- Page 136
- Page 137
- Page 138
- Page 139
- Page 140
- Page 141
- Page 142
- Page 143
- Page 144
- Page 145
- Page 146
Why Buy Tanzanian Sapphire from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
Was a good experience.
Overall Rating -> 10 ![]()
Loved the price and the quality and the certification options which is the main reason why I buy. The guarantee is also a great reason to use gem select.
Overall Rating -> 10 ![]()
I was able to find what I wanted very easily!
Overall Rating -> 10 ![]()
The website was very easy to use.
Overall Rating -> 10 ![]()
I was looking for high-quality amethyst on this site, and I was able to compare size, color, and weight in detail before making a purchase.
Overall Rating -> 10 ![]()
I can pick and choose from large selection and find just what I need for .y projects, currently my cane.
