Buy Tanzanian Sapphire Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Tanzanian Sapphire
|
Brown
|
Golden
|
Gray Tanzanian Sapphire
|
Green Tanzanian Sapphire
|
Multicolor Tanzanian Sapphire
|
Orange Tanzanian Sapphire
|
Pink Tanzanian Sapphire
|
Purple Tanzanian Sapphire
|
Red Tanzanian Sapphire
|
Turquoise
|
Violet Tanzanian Sapphire
|
White Tanzanian Sapphire
|
Yellow Tanzanian Sapphire
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 717421 |
| Weight: | 0.54 |
| Size: | 4.8 x 4.5 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.36 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 704231 |
| Weight: | 0.45 |
| Size: | 4.9 x 3.8 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 29.46 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 558474 |
| Weight: | 1.43 |
| Size: | 2.1 x 2.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 21 pcs |
| Price: | $ 264.26 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 633503 |
| Weight: | 0.53 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.19 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 735092 |
| Weight: | 0.69 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 45.47 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 632802 |
| Weight: | 1.01 |
| Size: | 6.1 x 4.2 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 96.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 727222 |
| Weight: | 0.19 |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 702697 |
| Weight: | 0.73 |
| Size: | 6.2 x 4.2 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 131.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 536154 |
| Weight: | 0.58 |
| Size: | 4.9 x 3.2 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 76.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717529 |
| Weight: | 0.47 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703794 |
| Weight: | 0.61 |
| Size: | 6 x 5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 39.88 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 726929 |
| Weight: | 0.20 |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717263 |
| Weight: | 0.52 |
| Size: | 5 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 674944 |
| Weight: | 0.75 |
| Size: | 7 x 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 82.67 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703906 |
| Weight: | 0.59 |
| Size: | 4.6 x 4.5 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 38.62 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 709740 |
| Weight: | 0.56 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 71.34 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703369 |
| Weight: | 0.67 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 120.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 733920 |
| Weight: | 0.62 |
| Size: | 5.5 x 3.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 66.96 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 732036 |
| Weight: | 1.46 |
| Size: | 6.1 x 3.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 157.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 704066 |
| Weight: | 0.64 |
| Size: | 4.6 x 4.6 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.89 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 461138 |
| Weight: | 2.66 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 210.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 702738 |
| Weight: | 1.08 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 194.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 645326 |
| Weight: | 0.50 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.94 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703942 |
| Weight: | 0.43 |
| Size: | 6 x 3.8 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 28.15 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
- Page 88
- Page 89
- Page 90
- Page 91
- Page 92
- Page 93
- Page 94
- Page 95
- Page 96
- Page 97
- Page 98
- Page 99
- Page 100
- Page 101
- Page 102
- Page 103
- Page 104
- Page 105
- Page 106
- Page 107
- Page 108
- Page 109
- Page 110
- Page 111
- Page 112
- Page 113
- Page 114
- Page 115
- Page 116
- Page 117
- Page 118
- Page 119
- Page 120
- Page 121
- Page 122
- Page 123
- Page 124
- Page 125
- Page 126
- Page 127
- Page 128
- Page 129
- Page 130
- Page 131
- Page 132
- Page 133
- Page 134
- Page 135
- Page 136
- Page 137
- Page 138
- Page 139
- Page 140
- Page 141
- Page 142
- Page 143
- Page 144
- Page 145
- Page 146
Why Buy Tanzanian Sapphire from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
The website was very easy to use.
Overall Rating -> 10 ![]()
Great experience. I can't wait to explore on the website further.
Overall Rating -> 10 ![]()
I can pick and choose from large selection and find just what I need for .y projects, currently my cane.
Overall Rating -> 10 ![]()
Found a beautiful opal at a great price. I was not disappointed when it arrived. Even better in person.
Overall Rating -> 10 ![]()
They have a wonderful selection of gems of all sorts, shapes, cuts, and quality. I am very particular about the quality of stones I buy, and found many with VVS clarity and excellent cut and polish. I am thrilled with each of the stones I purchased, and would definitely recommend GemSelect to everyone.
Overall Rating -> 10 ![]()
overall great
