Buy Tanzanian Sapphire Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Tanzanian Sapphire
|
Brown
|
Golden
|
Gray Tanzanian Sapphire
|
Green Tanzanian Sapphire
|
Multicolor Tanzanian Sapphire
|
Orange Tanzanian Sapphire
|
Pink Tanzanian Sapphire
|
Purple Tanzanian Sapphire
|
Red Tanzanian Sapphire
|
Turquoise
|
Violet Tanzanian Sapphire
|
White Tanzanian Sapphire
|
Yellow Tanzanian Sapphire
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
| ID: | 742156 |
| Weight: | 0.42 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 541074 |
| Weight: | avg. 0.47 ct / each |
| Size: | 5.3 x 4.5 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Price: | $ 784.07 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 674652 |
| Weight: | 0.34 |
| Size: | 5.9 x 4.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.48 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 711563 |
| Weight: | 0.51 |
| Size: | 4.7 x 4.7 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 37.94 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 742153 |
| Weight: | 0.58 |
| Size: | 6.1 x 5.7 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 69.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 732042 |
| Weight: | 1.44 |
| Size: | 5.4 x 3.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 155.52 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 496434 |
| Weight: | 0.88 |
| Size: | 4.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 63.53 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 443979 |
| Weight: | 0.71 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.57 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 730049 |
| Weight: | 0.86 |
| Size: | 5.5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 61.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 720293 |
| Weight: | 0.54 |
| Size: | 6 x 3.9 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 65.83 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 651825 |
| Weight: | 2.93 |
| Size: | 3 x 3 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 15 pcs |
| Price: | $ 289.51 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 730247 |
| Weight: | 0.82 |
| Size: | 5.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 59.04 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 630148 |
| Weight: | 0.39 |
| Size: | 3.7 x 3.7 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 26.21 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 732631 |
| Weight: | 0.38 |
| Size: | 5 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 68.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 535763 |
| Weight: | 0.52 |
| Size: | 6.1 x 4.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 82.37 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 557840 |
| Weight: | 0.42 |
| Size: | 5.2 x 3.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 33.05 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 444333 |
| Weight: | 1.33 |
| Size: | 6 x 4.9 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 88.19 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 709939 |
| Weight: | 0.62 |
| Size: | 6.1 x 4.3 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 78.98 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 444749 |
| Weight: | 0.61 |
| Size: | 5.6 x 4.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 36.77 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 709235 |
| Weight: | 0.48 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 61.15 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 623808 |
| Weight: | 0.33 |
| Size: | 5.7 x 4 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 632306 |
| Weight: | 4.75 |
| Size: | 6.1 x 4.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 8 pcs |
| Price: | $ 456.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 710097 |
| Weight: | 0.70 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 89.17 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 448495 |
| Weight: | 1.40 |
| Size: | 6.7 x 5.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 890.74 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
- Page 88
- Page 89
- Page 90
- Page 91
- Page 92
- Page 93
- Page 94
- Page 95
- Page 96
- Page 97
- Page 98
- Page 99
- Page 100
- Page 101
- Page 102
- Page 103
- Page 104
- Page 105
- Page 106
- Page 107
- Page 108
- Page 109
- Page 110
- Page 111
- Page 112
- Page 113
- Page 114
- Page 115
- Page 116
- Page 117
- Page 118
- Page 119
- Page 120
- Page 121
- Page 122
- Page 123
- Page 124
- Page 125
- Page 126
- Page 127
- Page 128
- Page 129
- Page 130
- Page 131
- Page 132
- Page 133
- Page 134
- Page 135
- Page 136
- Page 137
- Page 138
- Page 139
- Page 140
- Page 141
- Page 142
- Page 143
- Page 144
- Page 145
- Page 146
Why Buy Tanzanian Sapphire from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 10 ![]()
The stones are very nice.
Overall Rating -> 10 ![]()
I purchased from you before and I have never been disappointed. I always received what I expected and your products are very nice.
Overall Rating -> 10 ![]()
Great experience. I can't wait to explore on the website further.
Overall Rating -> 10 ![]()
All items were delivered on time with all items meeting or exceeding my expectations. Cut, clarity and color were very close to the photos and description.
Overall Rating -> 10 ![]()
Great prices!!! High quality gemstones.
Overall Rating -> 10 ![]()
They have a wonderful selection of gems of all sorts, shapes, cuts, and quality. I am very particular about the quality of stones I buy, and found many with VVS clarity and excellent cut and polish. I am thrilled with each of the stones I purchased, and would definitely recommend GemSelect to everyone.
