Buy Tanzanian Sapphire Gems
|
Bi-color
|
Black
|
Blue Tanzanian Sapphire
|
Brown
|
Golden
|
Gray Tanzanian Sapphire
|
Green Tanzanian Sapphire
|
Multicolor Tanzanian Sapphire
|
Orange Tanzanian Sapphire
|
Pink Tanzanian Sapphire
|
Purple Tanzanian Sapphire
|
Red Tanzanian Sapphire
|
Turquoise
|
Violet Tanzanian Sapphire
|
White Tanzanian Sapphire
|
Yellow Tanzanian Sapphire
|
Single |
Pairs |
Lots |
Faceted |
Cabochons |
X
Clear All
| ID: | 703096 |
| Weight: | 0.61 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 95.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717489 |
| Weight: | 0.62 |
| Size: | 5.5 x 2.3 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 52.08 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 649901 |
| Weight: | 0.49 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 31.13 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 550797 |
| Weight: | 0.77 |
| Size: | 4.6 x 4.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 51.97 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 720330 |
| Weight: | 0.38 |
| Size: | 5.7 x 3.8 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 46.33 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 624388 |
| Weight: | 0.49 |
| Size: | 6.1 x 4.2 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 64.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 559884 |
| Weight: | 0.45 |
| Size: | 5 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 41.05 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 733919 |
| Weight: | 0.47 |
| Size: | 5.4 x 3.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.76 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 651824 |
| Weight: | 1.99 |
| Size: | 2.6 x 2.6 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 15 pcs |
| Price: | $ 196.63 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 444843 |
| Weight: | 0.65 |
| Size: | 4.8 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 43.10 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 461142 |
| Weight: | 2.35 |
| Size: | 5 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 4 pcs |
| Price: | $ 186.28 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 271500 |
| Weight: | 1.38 |
| Size: | 4 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 5 pcs |
| Price: | $ 143.46 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703805 |
| Weight: | 0.53 |
| Size: | 4.3 x 4.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 34.64 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 556903 |
| Weight: | 0.46 |
| Size: | 5.4 x 4.4 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.92 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 727317 |
| Weight: | 0.38 |
| Size: | 3.5 x 3.5 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 63.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703056 |
| Weight: | 0.50 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 90.00 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 703766 |
| Weight: | 1.23 |
| Size: | 6.1 x 5 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 2 pcs |
| Price: | $ 80.41 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 461164 |
| Weight: | 1.08 |
| Size: | 6.9 x 5.5 mm |
| Clarity: | VVS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 427.68 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 717501 |
| Weight: | 0.76 |
| Size: | 5.5 x 5.2 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 63.84 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 742491 |
| Weight: | 0.42 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 50.40 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 666454 |
| Weight: | 1.40 |
| Size: | 2.3 x 2.2 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 15 pcs |
| Price: | $ 100.80 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 624386 |
| Weight: | 0.57 |
| Size: | 6 x 5.1 mm |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 75.24 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 649933 |
| Weight: | 0.67 |
| Size: | 6 x 4 mm (calibrated) |
| Clarity: | VVS-VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 42.56 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
| ID: | 733960 |
| Weight: | 0.95 |
| Size: | 6.1 x 4.1 mm |
| Clarity: | VS |
| Content: | 1 pc |
| Price: | $ 102.60 |
| Item in Stock | |
| More Options & Item Details | |
« 1 2 3
...
145 » Choose Page
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- Page 4
- Page 5
- Page 6
- Page 7
- Page 8
- Page 9
- Page 10
- Page 11
- Page 12
- Page 13
- Page 14
- Page 15
- Page 16
- Page 17
- Page 18
- Page 19
- Page 20
- Page 21
- Page 22
- Page 23
- Page 24
- Page 25
- Page 26
- Page 27
- Page 28
- Page 29
- Page 30
- Page 31
- Page 32
- Page 33
- Page 34
- Page 35
- Page 36
- Page 37
- Page 38
- Page 39
- Page 40
- Page 41
- Page 42
- Page 43
- Page 44
- Page 45
- Page 46
- Page 47
- Page 48
- Page 49
- Page 50
- Page 51
- Page 52
- Page 53
- Page 54
- Page 55
- Page 56
- Page 57
- Page 58
- Page 59
- Page 60
- Page 61
- Page 62
- Page 63
- Page 64
- Page 65
- Page 66
- Page 67
- Page 68
- Page 69
- Page 70
- Page 71
- Page 72
- Page 73
- Page 74
- Page 75
- Page 76
- Page 77
- Page 78
- Page 79
- Page 80
- Page 81
- Page 82
- Page 83
- Page 84
- Page 85
- Page 86
- Page 87
- Page 88
- Page 89
- Page 90
- Page 91
- Page 92
- Page 93
- Page 94
- Page 95
- Page 96
- Page 97
- Page 98
- Page 99
- Page 100
- Page 101
- Page 102
- Page 103
- Page 104
- Page 105
- Page 106
- Page 107
- Page 108
- Page 109
- Page 110
- Page 111
- Page 112
- Page 113
- Page 114
- Page 115
- Page 116
- Page 117
- Page 118
- Page 119
- Page 120
- Page 121
- Page 122
- Page 123
- Page 124
- Page 125
- Page 126
- Page 127
- Page 128
- Page 129
- Page 130
- Page 131
- Page 132
- Page 133
- Page 134
- Page 135
- Page 136
- Page 137
- Page 138
- Page 139
- Page 140
- Page 141
- Page 142
- Page 143
- Page 144
- Page 145
- Page 146
1 - 146
Why Buy Tanzanian Sapphire from GemSelect?
- Trusted Worldwide Since 2003
- Supplying natural gemstones to jewelers and collectors in 120+ countries
- Verified natural gemstones
- View All GemSelect Reviews on Bizrate
- Secure checkout and insured worldwide delivery
- 30-day returns and satisfaction guarantee
GemSelect Certified Store Reviews
GemSelect: Over 22 Years in the Gemstone Business! Thank you for trusting us with your purchase!
Overall Rating -> 9 ![]()
Nothing bad to report. Everything is as expected. The gems and the price are all very good.
Posted By Dafanatic in August, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Filters need to be improved but rest of website is great
Posted By Rock hound in December, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
easy site to navigate
Posted By Curt's Cabochons in June, 2025
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
Enjoy viewing the selections. Excellent product
Posted By ToRa.62 in April, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
overall great
Posted By SR in April, 2026
Source: Bizrate
Overall Rating -> 10 ![]()
I had a very easy time navigating the web page and using filters to find what I was looking for. The varied selection was nice to see and pricing is clear and fair.
Posted By Mattick in May, 2026
Source: Bizrate
